Rumunska bajka i Zvezdin pik kobni za Ukrajinu

Fudbaleri Rumunije napravili su iznenađenje u prvom susretu dana na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Izabranici Edvarda Joraneskua deklasirali su favorizovanu Ukrajinu sa 3:0.

Nakon izjednačenog početka susreta, u kojem su za nijansu bolji bili Ukrajinci, Rumuni su ih šokirali preko kapitena Nikolaea Stančua u 30. minutu.

On je opalio jednu "bombu" sa nekih 20-ak metara i golman Ukrajine Andrej Lunjin je bio nemoćan. Do kraja prvog poluvremena dosta sreće imali su Ukrajinci u 39. minutu.

Strijelac Stanču je tukao iz kornera, Lunjin je pogriješio, ali je lopta koju je uputio kapiten Rumuna završila na prečki. U drugom poluvremenu, još jedan gol sa preko 20 metara primio je Lunjin.

Ovaj put, u 53. minutu pogodio je Razvan Marin, vezista koji je na meti Crvene zvezde. Konačnih Rumunija – Ukrajina 3:0, četiri minuta kasnije postavio je Denis Draguš. Asistent je bio Denis Man.