Prvi poraz odbojkašica Srbije na Svjetskom prvenstvu u Japanu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Japana rezultatom 3:1 (15:25, 25:23, 25:23, 25:23) u utakmici osmog kola na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Japanu.

Za Srbiju na ovoj utakmici nije igrala Tijana Bošković, a uprkos porazu izabranice selektora Zorana Terzićas osigurale su plasman u narednu rundu, odnosno među šest najboljih ekipa na svijetu.

Prvi set Srbija je dobila bez većih problema sa čak deset poena viška, međutim, u nastavku je Japan zaigrao mnogo kvalitetnije, a neredni set doboio je rezultatoim 25:23. Ovo je bio prvi set koji je reprezentacija Srbije izgubila u dosadašnjem toku šampionata, ali ne i poslednji s obzirom da su Japanke, nošene domaćom publikom, pobijedile i u trećem setu, takođe sa 25:23 za vođstvo od 2:1 u setovima, piše Srpskainfo.

U trećem setu se činilo da je Srbija stavila utakmicu pod kontrolu, imala je prednost od četiti poena razlike, međutim, Japan se vratio u meč došao u završnici do prednosti od 24:23, a domaće igračice iskoristile su prvu set meč loptu za veliko slavlje.

Na tabeli grupe E, nakon osmog kola tri ekipe su izjednačene na tabeli sa po 21 bodom, a Srbija je prvoplasirana zbog najboljeg set količnika i već je osigurala plasman u četvrt-finalnu grupu. Po 21 bods imaju Holandija i Japan.

Reprezentacija Srbije sutra se sastaje sa Holandijom, dok će Japan igrati protiv Brazila koji ima 18 bodova.