Krupa pobijedila Čelik, Mladost i debitant Zvijezda 09 podijelili bodove

Fudbaleri Krupe pobijedili su na svom terenu u okviru 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Čelika rezultatom 3:1.

Domaći su u vodstvo došli već u petoj minuti kada je pogodio Makitan, koji je bio najviši u skoku nakon kornera Milanovića.

U 21. minuti Krupa je udvostručila prednost, a ovaj put je nakon prekida pogodio Koljić.

Samo tri minute kasnije Čelik smanjuje rezultat. Pogodio je Dedić i tako postavio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Čelik jalovo napadao, a Krupa je uspjela u 71. minuti postaviti konačnih 3:1 za prvu pobjedu u novoj sezoni.

Mladost je u Doboju kod Kaknja remizirala s novajlijom u ligi Zvijezdom 09 odigravši utakmicu bez pogodaka.

Iako je viđen otvoren meč s dosta solidnih pokušaja na obje strane, golova nije bilo pa je podjela bodova bila najrealniji ishod.