Vaterpolisti Srbije potopili Rusiju u Barseloni

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobijedila je Rusiju rezultatom 11:9 u utakmici druigog kola Grupe D na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Na samom otvaranju meča golovima Filipa Filipovića i Duška Pijetlovića Srbija je povela sa 2:0, ali je do kraja prve dionica Rusija smanjila prednost na 3:2.

Druga četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi, a viđena su dva izjednačenja (3:3, 4:4), a Dušan Mandić je golom u poslednjim sekundama prvog poluvremena Srbiji donio prednost od 6:5, piše Srpskainfo.com.

Serijom od 3:0 u trećem periodu Srbija je išla u mirniji tok utakmice i povela sa 9:5, a čini se da je pitanje pobjednika tada već bilo riješeno.

Rusi su posljednju dionicu dobili sa 3:2, ali to je bilo dovoljno samo da umanje poraz.

Nakon ovog trijumfa, Srbija je sa dvije pobjede, odnosno maksimalnim učinkom, vodeća reprezentacija u Grupi D sa šest bodova, po tri boda imaju Rusija i Rumunija, a Slovačka je bez bodova.