Senegal slavio protiv Poljske

Senegal je u okviru prvog kola grupe H savladao Poljsku sa 2:1. Senegalci nakon prvog kola dijele prvo mjesto na tabeli zajedno sa Japanom koji je u prethodnoj utakmici savladao Kolumbiju sa 2:1.

Prva prilika na utakmici viđena je u 18. minutu. Mbaje Niang je šutirao nakon centaršuta, ali je lopta otišla pored desne stative.

U 37. minutu Senegal je poveo. Nespretno je reagovao igrač Poljske Tiago Rangel Cionek i zatresao sopstvenu mrežu.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Poljaci. Robert Levandovski je odlično šutirao iz slobodnog udarca ali mu je golman Kadim Ndijaje odličnom intervencijom odbranio šut. Senegal je udvostručio prednost u 60. minutu a strijelac je bio Mbaje Niang.

Poljaci su uspjeli do kraja susreta samo da smanje prednost Senegala, a strijelac utješnog pogotka bio je Grigor Krikovijak.

Sljedeću utakmicu Senegal igra protiv Japana u nedjelju, dok će protivnik Poljacima isti dan biti reprezentacija Kolumbije.