Borac u Gračanicu sa +4

Rukometaši Borca m:tel savladali su sinoć u Banjaluci Gračanicu 24:20 (11:10), u prvoj utakmici polufinala doigravanja za šampiona BiH.

Slično kao i protiv Konjuha u četvrtfinalu plej ofa, goman domaće ekipe Bojan Ljubišić je bio nesavladiv, ali dobri su u odbrani bili i gosti.

U 12. minutu domaći su vodili sa dva a potom i tri gola razlike koja se istopila u posljendjih 7-8 minuta prvog poluvremena. U 23. minute je isključen Đorđa Ćelić pa su gosti stigli na 8:8. Ipak do kraja prvih 30 minuta Banjalučani su uspjeli na odmor otići sa prednošću, 11:10.

Domaći su bolje ušli u nastavak i u 35. minutu su vodili 14:11, kasnije i 17:13.

Kada je Borac otišao na plus šest ( 22:16) bilo je jasno da će pobjeda pripasti domaćinu. Do kraja susreta, gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na četiri gola razlike, najviše zahvaljujući greškama Banjalučana u napadu.

O ekipi koja će igrati u finalu plej ofa Premijer lige BiH odlučiće revanš meč, koji se u srijedu igra u Gračanici.