Srđan Samardžić pobjednik maratona u Banjaluci

Bh. atletičar Srđan Samardžić pobjednik je "Nekatar maratona" pošto je danas 42,195 kilometara ulicama Banjaluke pretrčao za 2:44,08 časova.

On je do slavlja došao u neivjesnom finišu pošto je samo dvije sekunde bio brži od Dejana Radanca iz Hrvatske. Treće mjesto pripalo je prošlogodišnjem pobjedniku Davoru Vidoviću koji je otprilike na sredini trke popustio i nije mogao da isprati tempo dvojice najboljih. On je ostvario vrijeme od 2:48,10 časova.

"Srećan sam svaki put kada istrčim maraton, a naravno mnogo srećniji kada pobijedim. Bilo je idealno vrijeme do polovine trke, ali je onda jako ugrijalo, što nam je otežalo posao i sigurno odnijelo nekoliko minuta vremena. Ovo mi je odlična priprema za Balkansko prvenstvo koje se održava u Beogradu 17. novembra", rekao je Samardžić koji nastupa za AK “Maraton” iz Brčkog.

Oko 50 takmičara je nastupilo u maratonu, a u svim trkama je bilo više od 200 učesnika.

U Magnetrans polumaratonu su slavili bh. atletičari Božidar Vujić i Lusija Kimani. Vujić je 21 kilometar prešao za 1:15,18, drugi je bio Đorđe Ćerić (1:24,10), a treći Boban Lukić (1:26,15).

"Nadao sam se da mogu oboriti lični rekord i imao sam odličan prolaz na 14. kilometaru, ali sam malo posustao u finišu jer sam prije pet dana imao tešku brdsku trku u Bihaću. Ipak, zadovoljan sam i ovim vremenom i naravno trijumfom", rekao je Prijedorčanin Vujić. Kimanijeva je do pobjede stigla u vremenu 1:30,47 časova. Druga je bila Jelena Kosić (1:35,33), dok je treća kroz cilj prošla Dragana Roljić (1:56,40).

"Zadovoljna sam vremenom, a prvenstveni cilj bio mi je da istrčim tridesetak kilometara, pa sam i poslije pobjede nastavila da trčim", rekla je Kimanijeva, trostruka učesnica olimpijskih igara.

U muškoj polumaratonskoj štafeti (3x7 km) slavila je ekipa Mala Evropa, kod dama su pobijedile Mačkice, u Enmon free run trci na sedam kilometara najbrži su bili Zorka Jelić i Rajko Poparić, a u sklopu događaja "Maraton Banjaluka 2019" mladi su trčali Triglav junior trku, a bilo je i takmičenje u rolerijadi.

Direktor “Nektar maratona” Vladimir Kuvalja zadovoljan je kako je sve proteklo, naročito sa aspekta bezbjednosti trkača koja je prilikom organizacije ovakvog događaja uvijek na prvom mjestu.