Čilić završio nastup na Australijan openu

Feliks Ože-Alijasim je izborio plasman u četvrtfinale Australijan opena.

Deveti teniser svijeta je posle tri sata i 39 minuta igre po paklenim uslovima pobijedio 17. na svetu, Marina Čilića, 2:6, 7:6 (7), 6:2, 7:6 (4).

Činilo se da će sve ići kakao želi Čilić, Hrvat je odigrao odlično u početnom setu i uz dva brejka, u trećem i sedmom gemu došao do 6:2.

Međutim, Kanađanin se konsolidovao, nije dozvolio brejk u drugom setu, dok je propustio četiri prilike da oduzme servis protivniku.

Uspio je da dobije taj-brejk tako što je spasio set loptu na 5:6, dobio je taj dio igre sa 9:7.

Čilića je to poremetilo, na način koji je dobio početni set, tako je izgubio treći i teniser iz Montreala je poveo sa 2:1.

U setu odluke, ponovo nije bilo brejka, pa je sve riješio taj-brejk.

Ože-Alijasim je poveo sa 3:0 i tu prednost nije ispustio, dobivši taj-brejk sa 7:4.

Njega u četvrtfinalu očekuje duel sa pobjednikom meča između Danila Medvedeva i Maksima Kresija.