Četiri gola Željezničara u gostima Krupi

Fudbaleri Željezničara danas su savladali ekipu Krupe na Vrbasu u gostima rezultatom 4:2 u okviru 19. kola Premijer lige BiH.

Lider na tabeli, Željezničar, dobro je otvorio meč i već u devetoj minuti dolazi do prednosti.

Nakon lijepe akcije, Zakarić je uposlio Stevanovića koji dobro centrira a loptu u mrežu domaćina iz neposredne blizine posprema Vojo Ubiparip.

Nakon vodstva igralo se uglavnom na sredini terena. Onda je u 26. minuti Asim Zec probio po lijevoj strani i centrirao, a lošu reakciju odbrane Krupe ponovo koristi Ubiprarip i pogađa za novo vodstvo.

Deset minuta poslije, Krupa je uspjela smanjiti prednost 'plavih'. Nakon izvedenog kornera lopta dolazi do Aleksića koji posprema loptu u mrežu.

Na samom početku drugog poluvremena Željezničar dolazi do 3:1. Zec je pogodio stativu, lopta se od nje odbila i pogodila je ruku Vukotića. Siguran s bijele tačke bio je Zakarić.

U 53. minuti penal za Krupu. Kjosevski je odbranio udarac Marjanovića, ali u nastavku napada Milanović je natrčao na odbijenu loptu i postigao drugi gol za domaće.

Konačan rezultat postavio je Zakarić u 76. minutu susreta.