Bravo ''Orlovi'': Srbija se plasirala na Svjetsko prvenstvo!

Fudbaleri Srbije poslije osam godina su se plasirali na Svjetsko prvenstvo! U utakmici godine savladana je Gruzija sa 1:0 golom Aleksandra Prijovića u 74. minutu, pa će selekcija Srbije biti jedna od 32 reprezentacije koja će se nadmetati na Mundijalu u Rusiji 2018. godine!

Uoči posljednjeg kola bilo je poznato da naše momke pobjeda vodi na planetarnu smotru. Do nje su izabranici Slavoljuba Muslina i došli. Ali, da je bilo lako, nije! Lomili su otpor protivnika sve do polovine drugog dela, kada su golom potvrdili plasman na planetarnu smotru. Sasvim zasluženo!

Prijović je mrežu Gruzijaca pogodio u 74. minutu, i to 13 minuta nakon ulaska na teren. Bio mu je to prvenac u dresu "orlova" na petom odigranom meču, ali nije mogao da izabere bolji trenutak za njegovo postizanje. Upravo je taj pogodak potvrdio veliki uspjeh, čime je dokazano da se Srbija vraća u svjetski krem, gdje joj je svakako i mjesto.