Igokea u igri za peto mjesto

Pobjedom nad Krkom (85:72) u 23. kolu ABA lige košarkaši Igokee napravili su veliki korak ka šestom mjestu na tabeli, ali imaju veliku šansu da takmičenje završe i jednu stepenicu više.

Aleksandrovčani imaju isti skor pobjeda i poraza kao Cibona (11/12) i u naredna tri kola mogu da naprave veliki rezultat. Aleksandrovčani su protiv ekipe iz Novog Mesta imali problema u drugoj četvrtini kada su im dozvolili da se razigraju pa se na poluvrijeme otišlo sa neriješenim rezultatom.

Po povratku iz svlačionice domaći igrači razletjeli su se terenom i serijom 20:0 praktično riješili pitanje pobjednika i do kraja samo smo održavali prednost.

- Ovo je velika pobjeda za nas i čestitam mojim momcima koji su pokazali timski duh kada su odbrana i napad u pitanju. Dobro smo otvorili utakmicu, kontrolisali prvu četvrtinu, mada nam se desio pad u organizaciji napada tokom druge dionice. Dogovorili smo se u svlačionici kako dalje da nastavimo i igrači su me poslušali.

Bili smo mnogo bolji u napadu i odbrani, trčali smo dobro, postigli mnogo lakih poena, došli na 20 razlike i to iskusno sačuvali do kraja.

Ostvarili smo veliki rezultat u ABA ligi ove sezone i napravili veliku stvar, tako da nije bitno na kojem mjestu ćemo završiti takmičenje.

Ostaju još tri kola do kraja, ne predajemo se i igraćemo odgovorno da pokušamo ostvariti što više pobjeda te da što spremniji dočekamo prvenstvo BiH - rekao je Bajić.

Najbolji kod pobjednika bio je Đorđe Milošević sa dabl-dabl učinkom (14 poena, 11 skokova) čemu je dodao četiri asistencije uz indeks 25.

- Zasluženo smo pobedili. Dobro smo otvorili utakmicu i pored malog pada u drugom periodu sve je bilo na visokom nivou. Serijom 20:0 u trećem periodu prelomili smo utakmicu i sasvim zasluženo slavili - kazao je Milošević.

U narednom kolu Igokeu očekuje gostovanje kod MZT-a, a susret je na rasporedu u ponedjeljak od 21 čas.