Obudovljanke u pley off-u (FOTO)

Malo je ko vjerovao da ekipa Crvene Zvijezde može do razigravanja za prvaka ali nakon prošlonedeljne  pobjede u Ljubinju u goste im je bila ekipa Maglića.

Konačan rezultat susreta bio je 14:25,25:21,25:22,25:20. Slvila je ekipa iz Obudovca.

Vjerovali su u Zvijezdi da mogu do podviga a tribine male školske sale je bile su ispunjene do posljednjeg mjesta.

Loše su Obudovljanke otvorile prvi set i gošće iz Foče su stekle prednost od desetak poena koju su držale do kraja i riješile ga u svoju korist rezultatom 25:14.
Naredna tri seta se igrala rezultatska klaclalica u kojoj su domaće odbojkasice bile spretnije rješavajući ih u samoj završnici.

Libero Zvijezde  Rada Đokić bila igrač utakmice iako je u utakmicu ušla sa povredom.

Bio je to period igre sa dosta kvalitetnih nadigravanja sa obje strane a publika je to znala nagraditi.
Treba istaći fer i korektnu igru odbojkašica Maglica sa kojima često igramo bitne i neizvjesne utakmice.

’’Ovom pobjedom su premašeni prvobitni ciljevi jer je planiran opstanak u društvu najboljih  a sada smo otišli korak dalje.Polufinale je sa ekipom Jahorine iz Pala koja je favorit u ovom dvomeču a mi ćemo pokušati da joj pariramo koliko budemo mogli. Podsjetimo da je ekipa Crvene Zvijezde u nastavak prvenstva usla sa podmlađenom ekipom kojoj ce ovakve utakmice pomoci u sticanju iskustva’’, napominju u Klubu.